Co se kde děje (aneb It's alive!)

19. červen 2008 | 11.53 |
I když je dávno pryč éra koncertů toho 'správného' gothické rocku, pořád ještě se dá najít událost, u které určitě stojí za to být. Mám teď na mysli různé festivaly a podobně, kterých se (žel, téměř výhradně pouze za hranicemi naší maličké a zaostaloučké vlasti) koná kupodivu docela dost.

Já sama na těch zahraničních nikdy nebyla (a ruku na srdce - ještě dlouho ani nebudu), loňský Drop Dead fest se konal v době, kdy jsem ještě téhle muzice zase tolik nedala a příští podobná akce bude v Česku bůhví kdy. Ale napíšu sem takový "přehled" nebo "seznam" N Ě K T E R Ý CH festivalů, které mají s Gothickou scénou co do činění.


1) DROP DEAD FESTIVAL
Tenhle festival se koná pravidelně každý podzim (říjen/listopad) I když se zatím vždycky (podle historie na jejich webu) konal ve Spojených Státech, loni vyrazil i do České Republiky a letos má být v Portugalsku. Hrají tady kapely gothic rockové, deathrockové, horror punkové, "psychobillácké" a veškeré podobné.
web: dropdeadfestival.com

2) CASTLE PARTY
CP se koná každý rok o prázdninách v polském Bolkowě. Výběr skupin je různý (v rámci žánrů řadících se v dnešní době ke Goth scéně).
Letos má na Castle Party vystoupit dokonce i kapela XIII. Století, která už poněkolikáté oznámila svůj definitivní konec :D
web:castleparty.com

3) WAVE GOTIK TREFFEN
Asi nejznámější "gothický" festival WGT se koná také každoročně, většinou koncem května, v německém Lipsku.
Výběr skupin je různý, od jistých druhů metalu až po deathrock, velmi rozmanitý program.
web: wave-gotik-treffen.de

4) BATCAVE PARTY
Pozor pozor, letos na jaře se poprvé konala "batcave party" v Praze! Organizátoři (Shadow & spol.) tvrdí, že hodlají pokračovat, tak doufejme, že i "naše malé" Česko bude mít svoji pravidelnou akci v "v duchu The Batcave" :)

5) THE CURE PARTY
Party celá tak nějak zaměřená na hudbu The Cure + podobných formací. Koná se každý rok někdy kolem února/března a ta letošní byla v pořadí třetí.
Místo konání: Praha

6) ZOMBIE WALK
Tahle akce vlastně s Gothickou scénou příliš (vůbec) nesouvisí, ale je určena příznivcům starých "béčkových" filmů, které se hemží oživlými mrtvolami (a také všem, kteří jsou pro každou "skopičinu" a chtějí si trochu zpestřit všední dny).

Ve zkratce se jedná o to, že se banda lidí (čím víc, tím líp) obleče a namaskuje jako zombie a pochoduje z místa A na místo B co nejfrekventovanějšími částmi města. Zakončeno to potom bývá nějakou stylovou afterparty. ZombieWalk má svou tradici v zahraničí a letos v květnu se poprvé konal i u nás v ČR (a bude pokračování, nebojte :) ).
web: zombiewalk.cz

7) SKON
A zase - není to přímo "gothic" událost, respektive je to cosi jako "festival dark artu a hororu", jak mají v popisku. Moc hudby tu nenajdete, ale rozhodně se tam nudit nebudete (promítání těch "true" starých hororových filmů, přednáška o něčem zajímavém nebo letmé představení tradice ZombieWalků... to už je přece něco).
Loni se SKON konal poprvé, nicméně také má pokračovat, takže budeme doufat, že se vydaří a že se i tahle "akcička" ustálí :)
web:
skon

8) "GOTHIC" PIKNIK
Opět - nehudebně zaměřená akce pro metalisty, punkery, goths a vlastně i pro každého, kdo má rád pohodové posezení ve stínu stromů s něčím dobrým k jídlu a pití.
Tradice 'gothic pikniků' začala v Ostravě a loni jsme ji přesunuli i do Prahy.
Po lehce nepovedeném posledním pikniku jsme se rozhodli, že dáme nějaký smysl slovíčku GOTHIC v jeho názvu, uvidíme, jak se nám to povede nebo nepovede.

9) OSTATNÍ:
(Nejen) u nás v Čechách je ale samozřejmě víc akcí, na které má člověk (goth) možnost zajít. Akorát tam většinou neuslyšíme ani Rozze Williamse, ani Siouxsii a ani nic, o čem by se dalo prohlásit, že to je "oldskůlové". Což ovšem neznamená, že se na nich nedá pobavit.
Narozdíl od některých jiných nechci a nebudu tyhle akce "odsuzovat" ani je "dávat na vedlejší kolej", i tady můžeme najít zajímavé a mnohdy líbivé hudební počiny :)
A navíc vstupné na podobné akce je zpravidla nízké, takže je to skvělá příležitost, kde se setkat s přáteli, popít, vyřádit se a zažít legraci :)
A teď jmenovitě - jsou to akce jako: NIGHT SIDE (web), NOSFERATU NIGHT, FETISH PARTY, ELECTRO PRAGUE (web) i různé jiné párty, které mají v názvu ELECTRO, ale na kterých se dá narazit i na jiné žánry...


A nakonec pár fotek, všechny jsou z různých ročníků WGT, klikněte pro zvětšení:

náhled-1 náhled-2 náhled-3
náhled-4 náhled-5 náhled-6


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co se kde děje (aneb It's alive!) anatole 20. 06. 2008 - 13:59
RE: Co se kde děje (aneb It's alive!) adelaide 20. 06. 2008 - 16:48
RE: Co se kde děje (aneb It's alive!) marieke®pise.cz 21. 06. 2008 - 19:16
RE: Co se kde děje (aneb It's alive!) anatole 25. 06. 2008 - 13:03