Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je)

3. červen 2008 | 18.12 |
Wannabe, Mallgoths, Baby bats nebo prostě pozérci. Většina z nás takhle začínala. Minimum informací a maximum sebevědomí.

Není žádnou novinkou, že se na internetu docela roztrhl pytel s krvavými blogy a 'goth' stránkami. V rubrikách s názvem GOTHIC, GOTHICA nebo hůř GHOTIKA se můžeme dočíst o skupinách ála Nightwish, Evanescence, H.I.M, MM a podobných. V sekcích "OBRÁZKY" pak nacházíme zakrvácená umyvadla a rozsypané pilulky s mrtvou slečnou v pozadí. Dost možná jenom křečovitá snaha někam patřit.

Co si budem povídat, nikdy jsem sice nebyla takovejhle "extrém", ale pár perliček ohledně "gothic muziky" z mých úst vzešlo. Je pravda, že z toho nejsem zrovna nadšená, ale patří to k mojí minulosti, nedá se s tím nic dělat a je to prostě tak.

Člověk se (je jedno, odkud) doslechne o stylu zvaném Gothic, chce si pak něco najít na netu a vyjede mu sáhodlouhý seznam právě oněch blogů vedených pubertálními "gothic" slečnami. To je potom těžké dozvědět se něco o existenci gothic rocku, deathrocku & spol. Vlastně až v posledním roce poznávám tu spoustu skvěle a dokonale znějících kapelek a interpretů... Gothic Girls, Siouxsie, mí až za hrob milovaní All Gone Dead, charismatický Rozz Williams, 45 Graves nebo pro mě donedávna neznámí Play Dead... a stále objevuju něco nového. Poslední dobou ta hudba tvoří většinu mýho života (dřív jsem si jen sem tam něco poslechla, teď mi tu WMP hraje skoro non-stop).

Chci říct, že teď s odstupem času se na to na všechno koukám jinak. To je pochopitelný, lidé se mění. Pohybuju se teď v trochu jiné společnosti, s některými lidmi z minulosti se už nestýkám a naopak poznávám nové, které jsem dřív neznala. Myslím, že všichni ti, kteří v současné době prochází svým "pozérským" obdobím, z toho postupně vyrostou. Někteří se dostanou k tomu, co je doopravdy "gothic" a ty ostatní to dřív nebo později prostě přestane zajímat.

Jsem ráda, že jsem do jistý míry svědkem toho, že se gothická subkultura pomalu, ale jistě plíží i k nám do ČR. Vznikají více méně solidní weby, i povědomí o těch hudebních kořenech se zvolna rozšiřuje, nesměle se sem probojovávají i výstřednější prvky oblékání, akorát je stále ještě umění sehnat něco kvalitního na poslech (pamatuju si třeba, jak mi GooGle na dotaz "ROSETTA STONE" vyplivnul asi 20 odkazů na nějakou jazykovou agenturu či což ).

Takže, mí milí: " KEEP IT GOTH"Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) jitulle 03. 06. 2008 - 20:00
RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) marieke®pise.cz 04. 06. 2008 - 18:21
RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) sanguismalus®pise.cz 04. 06. 2008 - 19:07
RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) tarake 11. 06. 2008 - 08:41
RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) belladonna 20. 06. 2008 - 22:34
RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) andula 19. 09. 2008 - 06:51
RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) ravena 17. 12. 2008 - 19:34
RE: Wannabe Goth (aneb jak to bylo a jak to je) hydragriel 12. 05. 2009 - 23:45